Ο Αναπληρωτής Διευθυντής της Δ/νσης Δ/θμιας Εκπ/σης Καστοριάς

Έχοντας υπόψη:
1. Τις διατάξεις του Ν. 4547/2018 (ΦΕΚ 102, Α΄) «Αναδιοργάνωση των δομών υποστήριξης της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και άλλες διατάξεις».
2. Την αριθμ. 222180/ΓΔ4/27-12-2018 (ΦΕΚ 5933, Β΄) Υπουργική Απόφαση, με θέμα: «Καθορισμός των προσόντων, των αρμόδιων οργάνων, των κριτηρίων και της διαδικασίας επιλογής και τοποθέτησης των Υπευθύνων Φυσικής Αγωγής και Σχολικού Αθλητισμού (Φ.Α.ΣΧ.Α.) των Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, καθώς και των ειδικότερων καθηκόντων και αρμοδιοτήτων τους».
3. Την αριθ. πρωτ. 5077/ΓΔ4/14-01-2019 Εγκύκλιο του ΥΠΠΕΘ, με θέμα: «Δημοσίευση Υπουργικής Απόφασης και χρονοδιάγραμμα διαδικασίας επιλογής Υπευθύνων Φυσικής Αγωγής και Σχολικού Αθλητισμού (Φ.Α.ΣΧ.Α.) των Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης» .
4. Την ανάγκη πλήρωσης τη θέσης Υπευθύνου Φυσικής Αγωγής και Σχολικού Αθλητισμού (Φ.Α.ΣΧ.Α.), στη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καστοριάς.

Π ρ ο κ η ρ ύ σ σ ε ι

την πλήρωση της θέσης Υπεύθυνου Φυσικής Αγωγής και Σχολικού Αθλητισμού (Φ.Α.ΣΧ.Α.) της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καστοριάς με τριετή θητεία και καλεί τους εκπαιδευτικούς κλάδου ΠΕ 11 Φυσικής Αγωγής της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καστοριάς, οι οποίοι έχουν τα νόμιμα προσόντα και επιθυμούν να συμμετάσχουν στη διαδικασία επιλογής για τη θέση Υπευθύνου Φυσικής Αγωγής και Σχολικού Αθλητισμού (Φ.Α.ΣΧ.Α.), να υποβάλουν αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος, από την Πέμπτη 17-01-2019 έως και τη Δευτέρα 28-01-2019 στα γραφεία της Δ/νσης Δ.Ε. Καστοριάς, Καραολή 10 (3ος όροφος).