Η Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων (ΥΠ.Π.Ε.Θ.) με το Γενικό Συμβούλιο Βιβλιοθηκών του ΥΠ.Π.Ε.Θ., το Τμήμα Αρχειονομίας, Βιβλιοθηκονομίας και Μουσειολογίας του Ιονίου Πανεπιστημίου και το ΕΚΟΜΕ AE- Εθνικό Κέντρο Οπτικοακουστικών Μέσων και Επικοινωνίας συνδιοργανώνουν Μαθητικό Διαγωνισμό Οπτικοακουστικής και Ψηφιακής Δημιουργίας «Η ιστορία σου, είναι ιστορία της Πόλης σου» για τους/τις μαθητές/μαθήτριες της Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης της χώρας και της Ομογένειας. Στο πλαίσιο της ανωτέρω δράσης οργανώνεται επιμορφωτική ημερίδα, η οποία θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 28 Ιανουαρίου 2019 στο Κέντρο Τύπου ΥΨΗΠΤΕ (Φραγκούδη 11 & Αλ. Πάντου, πλησίον Παντείου Πανεπιστημίου). Οι εκπαιδευτικοί που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στην ημερίδα, παρακαλούνται να το δηλώσουν στην παρακάτω φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος.

Στους συμμετέχοντες στην ημερίδα θα δοθεί βεβαίωση συμμετοχής. Παρακαλούμε όπως μεριμνήσετε για την ενημέρωση των σχολικών μονάδων αρμοδιότητάς σας και τη διευκόλυνση των εκπαιδευτικών που επιθυμούν να συμμετάσχουν στην ημερίδα.

Συνημμένα:
Download this file (Σχολεία_Ημερίδα ΕΚΟΜΕ.pdf)Σχολεία_Ημερίδα ΕΚΟΜΕ.pdf[ ]119 kB