Με ιδιαίτερη συγκίνηση αποχαιρετούμε από τη θέση της Διευθύντριας Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καστοριάς την κ. Τέγου- Στεργιοπούλου Στέλλα, που ολοκλήρωσε ένα σημαντικό επαγγελματικό κύκλο στην Εκπαίδευση με μεστές και ενδιαφέρουσες εμπειρίες ζωής .
Μοιραστήκαμε επιτυχίες, οράματα και προκλήσεις δημιουργίας με στόχο να χτίσουμε ένα σχολείο πρότυπο με σεβασμό στους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς, με κοινωνικό πρόσωπο, με αξιοκρατία, συλλογικότητα, αποτελεσματικότητα και εντιμότητα.
Την περίοδο της δύσκολης οικονομικής συγκυρίας δώσαμε συλλογικά και συντεταγμένα μάχες να κρατήσουμε ψηλά τις αξίες μας, το ηθικό του εκπαιδευτικού δυναμικού και να ενισχύσουμε τις σχέσεις μας.
Σας ευχαριστούμε θερμά από βάθους καρδιάς για την άψογη μακροχρόνια συνεργασία, την εμπιστοσύνη και την εκτίμηση.
Η αποχώρηση είναι για όλους μια στενάχωρη διαδικασία, ωστόσο κάθε τέλος είναι ένα νέο ξεκίνημα και μια ελπιδοφόρα αρχή. Οι δεσμοί μας θα παραμείνουν ισχυροί. Σας ευχαριστούμε για όλα όσα προσφέρατε στο χώρο της εκπαίδευσης και κυρίως για την τύχη που είχαμε να συνεργαστούμε με ένα άτομο με ευγένεια, ήθος και κατάρτιση.

Ο ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ
ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΔΥΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ

Συνημμένα:
Download this file (ΣΥΝΤΑΞΙΟΔΟΤΗΣΗ ΤΗΣ κ.ΤΕΓΟΥ_Exact_Copy.pdf)Δελτίο Τύπου[ ]394 kB