Ημερίδα eTwinning στις 19-03-2018 και ώρα 17:00
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο 5ο Δημοτικό Σχολείο , στις 19-03-2018 και ώρα 17:00, Καστοριά, Καστοριάς.

Tίτλος εκδήλωσης: Twinspace Η λειτουργία του και η Ενσωμάτωση Διαδικτυακών Εργαλείων σε Έργα eTwinning
Πληροφορίες για την εκδήλωση:

Η ελληνική Εθνική Υπηρεσία Υποστήριξης της δράσης eTwinning σας προσκαλεί στην ενημερωτική ημερίδα eTwinning με τίτλο: Twinspace - Η λειτουργία του και η ενσωμάτωση Διαδικτυακών εργαλείων  που θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα και ώρα 17.00 στο 5ο Δημοτικό Σχολείο.

Στη συνάντησή μας αυτή θα επικεντρώσουμε στη επικοινωνιακή και συνεργατική χρήση του Twinspace καθώς επίσης σε συνεργατικά εργαλεία που μπορούμε να αξιοποιήσουμε όπως Padlet, Tricider, Googledocs, answergarden και ότι άλλο προλάβουμε ή σας ενδιαφέρει για τις δραστηριότητες που θέλετε να κάνετε.

Ο πρεσβευτής της δράσης eTwinning στην περιοχή
Βασιόπουλος Σωκράτης socvas[at]yahoo[.]gr

Μετά το τέλος των εισηγήσεων θα λάβει χώρα Workshop επίδειξης της πλατφόρμας eTwinning.