Δελτίο Τύπου

Κύκλος Επιμορφωτικών Εργαστηρίων με τίτλο «Διδασκαλία μέσα από την Τέχνη» για τους εκπαιδευτικούς της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κατά το σχολικό έτος 2017-18.

Η Μονάδα «Τέχνες» του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής έχει σχεδιάσει ένα βιωματικό κύκλο αυτοτελών επιμορφωτικών εργαστηρίων με τίτλο «Διδασκαλία μέσα από την Τέχνη» για το σχολικό έτος 2017-18. Τα εργαστήρια απευθύνονται σε εκπαιδευτικούς της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας  Εκπαίδευσης και έχουν ως στόχο τον εμπλουτισμό των διδακτικών πρακτικών μέσα από την Τέχνη.

Οι εκπαιδευτικοί που ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν το εργαστήριο που τους ενδιαφέρει, μπορούν να δηλώσουν αίτηση στην πλατφόρμα του ΙΕΠ, η οποία θα είναι προσβάσιμη 7 ημέρες πριν την υλοποίηση του κάθε εργαστηρίου.

Τα εργαστήρια είναι δωρεάν και υλοποιούνται αμισθί από τους/τις επιμορφωτές/τριες .

Θα δοθεί Βεβαίωση Παρακολούθησης από το ΙΕΠ.

Υποβολή Αίτησης Συμμετοχής: https://iep.edu.gr/services/mitroo/

Συνημμένα: